یکی از اقداماتی که افراد برای سرمایه گذاری انجام می دهند، خرید املاک و مستغلات است. در سال ۹۹ توجه سرمایه گذاران به مناطق شمالی برای خرید زمین و ویلا معطوف شده است. اما باید بدانید که بدون داشتن اطلاعات کافی نباید برای سرمایه گذاری در شمال اقدام کنید. خرید ویلا در شمال نیازمند آشنایی با مناطق مختلف و آگاهی از قوانین و مقررات آن مناطق است. بهتر است برای سرمایه گذاری در شمال ابتدا اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را از منابع مختلف جمع آوری نموده و با افرادی که در این حوزه تجربه کافی دارند مشورت نمایید. این کار باعث می شود که احتمال اشتباه در خرید ویلا در شمال تا حد زیادی کاهش یابد و از طرف دیگر به آسانی در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید. در این مقاله می خواهیم به چند نکته مهم در مورد خرید ویلا و سرمایه گذاری در شمال اشاره کنیم.

 

 

تحقیقات اولیه برای سرمایه گذاری در شمال را انجام دهید.

 

اگر قصد شما از سرمایه گذاری، خرید ویلا در شمال است، پیشنهاد می کنیم بررسی ها و تحقیقات خود را در خصوص انتخاب منطقه ای که می خواهید در آنجا خرید کنید، انجام دهید. سایت های اینترنتی، روزنامه ها، آگهی های مجلات تخصصی و … می توانند منبع خوبی برای تحقیقات اولیه باشد. همچنین می توانید به صورت حضوری به منطقه مورد نظر خود بروید و از مشاورین املاک و ساکنان آن منطقه در مورد سرمایه گذاری در شمال پرس و جو کنید. در ادامه مواردی که مورد پسند شما هستند در جایی یادداشت کنید تا با تکمیل تحقیقات بتوانید بهترین گزینه را از بین آن ها انتخاب نمایید.

 خرید ویلا در شمال

 

 

بودجه خود را برای سرمایه گذاری در شمال مشخص کنید

 

یکی از فاکتورهای مهم در خرید ویلا در شمال، میزان بودجه ای است که برای آن در نظر گرفته اید. ویلاهای شمال با توجه به امکانات، موقعیت، متراژ و … دارای قیمت های متفاوتی هستند. در اینجا باید معلوم شود که چقدر پول برای سرمایه گذاری در شمال کنار گذاشته اید. با مشخص شدن این آیتم، دامنه قیمتی ویلاهایی که متناسب با بودجه شما هستند مشخص می شود. معمولا روند فروش ویلا در شمال به این صورت است که درصدی از کل قیمت ویلا را به عنوان پیش پرداخت دریافت می کنند و مابقی طی چند قسط قابل پرداخت است. حال باید ببینید شرایط مالی شما برای خرید چه ویلاهایی مناسب است. پس یک ماشین حساب بردارید و با توجه به بودجه خود و مبلغ پیش پرداخت هر ویلا، مشخص کنید که از عهده خرید کدامیک از ویلاها بر می آیید.

 

از مشاورین املاک معتبر برای سرمایه گذاری در شمال کمک بگیرید.

 

سرمایه گذاری در شمال باید به صورت کاملا قانونی و رسمی انجام شود. در غیر اینصورت احتمال اینکه با مشکل مواجه شوید و به دردسر بیفتید زیاد است. در این مرحله نیاز دارید تا از یک مشاور املاک معتبر که دارای مجوزهای قانونی برای خرید و فروش زمین و ویلا در شمال است کمک بگیرید. این مشاورین املاک اطلاعات ارزشمندی در مورد کل منطقه و ویلاهایی که در آن ساخته شده است در اختیار شما قرار می دهند. همچنین می توانید در مورد قوانین سرمایه گذاری در آن منطقه نیز از آن ها سوال بپرسید. مشاورین املاک با تجربه مهارت خوبی در مذاکره دارند و می توانند تخفیف مناسبی از فروشنده برای شما بگیرند.

 

 

از ویلاها برای سرمایه گذاری در شمال بازدید کنید.

 

پس از این که با مشاورین املاک منطقه صحبت کردید و اطلاعاتی از شرایط خرید ویلا در شمال بدست آورید، بهتر است از چند ویلا که متناسب با شرایط سرمایه گذاری شماست، بازدید کنید. پیشنهاد می کنیم یک دفترچه همراه خود داشته باشید که مشخصات ویلاها، اعم از امکانات، متراژ، موقعیت مکانی، قیمت و … را در آن یادداشت نمایید. همچنین تهیه عکس یا فیلم از قسمت های مختلف ویلا می تواند در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در شمال به شما کمک کند. بهتر است در این مرحله عجله نکنید و با صبر و حوصله قسمت های مختلف ویلا را بررسی نمایید. از سالم بودن امکانات ویلاها مانند سیستم سرمایشی و گرمایشی، لوله کشی آب و فاضلاب، تجهیزات امنیتی، سیستم برق و … مطمئن شوید. همچنین فاصله ویلا از مراکز خرید، درمانگاه، ناوگان حمل و نقل عمومی، جاده اصلی، مراکز تفریحی،فاصله تا دریا و جنگل و … را ارزیابی کنید.

 

 

از یک کارشناس ساختمان برای سرمایه گذاری در شمال کمک بگیرید.

 

در این مرحله تعداد محدودی از ویلاها با شرایط شما همخوانی دارند. برای اینکه قبل از خرید از تصمیم خود مبنی بر سرمایه گذاری در شمال مطمئن شوید، پیشنهاد می کنیم یک کارشناس فنی را به ویلاهای مورد نظر خود ببرید تا کیفیت ساخت هر ویلا را ارزیابی کرده و امکانات رفاهی آن را مورد بررسی قرار دهد. همچنین کارشناس فنی ساختمان می تواند میزان هزینه تعمیراتی که هر ویلا نیاز دارد تخمین بزند. این هزینه ها شامل هزینه تعمیر لوله کشی آب و فاضلاب، تعمیرات مربوط به معماری، دکوراسیون و … می شود. هرچند ممکن است مشاورین املاک از نقاط قوت و ضعف هر ویلا شما را مطلع کنند اما کارشناس فنی ساختمان موجب می شود تا سرمایه گذاری در شمال برای شما بیهوده نباشد و جلوی خسارات سنگین ویلا در آینده گرفته شود.

 ویلا شمال برای سرمایه گذاری

 

با فروشنده ویلا برای سرمایه گذاری در شمال توافق کنید.

 

پس از این که کارشناس فنی نظر خود را در مورد ویلاهای انتخابی اعلام کرد، باید تصمیم بگیرید که کدام ویلا برای شما مناسب است. پس از انتخاب ویلا به مشاور املاک اطلاع بدهید تا جلسه ای با حضور فروشنده ویلا جهت توافق روی قیمت و نحوه پرداخت برگزار کند. در ابتدا از فروشنده بخواهید که سند تک برگ ویلای مورد نظر را به شما نشان دهد تا از صحت آن اطمینان حاصل کنید. اگر با فروشنده به توافق رسیدید، مشاور املاک در برگه های رسمی اقدام به ثبت مشخصات خریدار و فروشنده و مشخصات ویلای مورد نظر به همراه قیمت و شرایط پرداخت می نماید. طرفین معامله باید به دقت قرارداد فروش ویلا در شمال را بخوانند و در صورتی که همه چیز صحیح و قانونی بود زیر آن را امضا کنند. مشاور املاک نیز قرارداد را مهر می کند و به هر کدام از طرفین یک نسخه از آن را می دهد. پس از این مرحله باید کارهای قانونی شهرداری و دارایی انجام شود و در یک روز معین طرفین به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایند و سند ویلا از فروشنده به خریدار انتقال یابد.