طریقه راهنمایی گرفتن از مشاورین املاک مطمئن و امین

ما برای خرید ملک، زمین ، آپارتمان ، ویلا، مغازه و یا ... نیازمند مشورت با افرادی متبحر و امین می باشیم. مشاورین املاک، کسانی هستند که با دانش و آگاهی خود از منطقه ای که در آن زندگی و کسب و کار می کنند، اطلاعات کافی داشته و می توانند ما را در خرید و یا فروش ملک، یاری رسانند. در حقیقت اگر به قصد خرید ملک ، زمین و یا ویلایی به منطقه ای مانند شمال کشور سفر کنید. در حالیکه هیچ اطلاعات جامع و کاملی درباره مکان، موقعیت و شرایط ملکی که قصد دارید، خریداری نمایید را نداشته باشید . همچنین کسی هم همراه و یا آشنای شما به این منطقه نباشد تا اطلاعاتی در خدمت شما بگذارد، چه باید کنید؟ بهترین کار این است که با رفتن و کسب اطلاع از مشاورین املاک مطمئن و امین (در همان منطقه ملک مورد نظر)، جامع ترین اطلاعات را کسب نموده و با هوشیاری و همیاری مشاورین، اقدام به خرید ملک نمایید.

حدود یک دهه از رونق و شکوفایی ساخت و ساز ویلا در شمال می گذرد، این امر سبب شده است که در این منطقه، بنگاه های املاکی و یا بهتر بگوییم دفاتر مشاورین املاک ( اکثر مشاورین املاک محلی و مربوط به همان منطقه می باشند) متعددی دایر شود که در این زمینه انجام وظیفه می نمایند. از این رو این بستگی به نظر شما و یا سرمایه گذارانی دارد که جهت خرید و یا فروش ملک با کدام یک از مشاورین املاک مطمئن وارد عمل شده و از آن ها راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

مراجعه به یک مشاور امین و مطمئن

مراجعه به یک مشاور امین و مطمئن

 

نشانه های تشخیص یک مشاور املاک معتبر چیست؟

برای آنکه نزد مشاورین املاک مطمئن ، امین و خوش سابقه مراجعه نماییم، متوجه باشید که یک مشاور می بایست از خصوصیات و ویژگی های زیر بهره مند باشد:

یک مشاور املاک خوب و حرفه ای، ابتدا می بایست یک شنونده عالی باشد. باید در وهله نخست، بگذارد که مشتری نظر، خواسته و آنچه که از ملک، ویلا و یا یک قطعه زمین در نظر دارد را بیان نماید. نه اینکه نظر و خواسته خود را به مشتری تحمیل نموده و وی را مجاب نماید که حتماً می بایست این ملک را خریداری نماید.

حرفه و وظیفه مشاور املاک این است که بتواند به گونه ای با طرفین معامله، وارد مذاکره و بحث و گفتگو شود ، بدون آنکه پا را فراتر نهاده و نظر خود را تحمیل نماید، هر دو نفر هم خریدار و هم فروشنده را از انجام معامله ، کسب رضایت تام را ببرند.

یک مشاور املاک حرفه ای، می بایست اطلاعات جامع و کاملی از منطقه، محیطی که در آنجا کسب و کار راه انداخته است و همچنین اطلاعات دقیق از موقعیت جغرافیایی ملک، از قیمت به روز ملک و اینکه در آینده چه پیشرفتی برای ملک و یا زمین پیش خواهد آمد، داشته باشد.

یک نشانه بسیار مهم برای مشاوره گرفتن از یک بنگاه املاکی، سابقه آن بنگاه می باشد. داشتن سابقه درخشان در معاملات ملکی ،می تواند این نوید و امید را به خریدار و یا فروشنده دهد که با مشاورینی مطمئن و خدمتگزار وارد مشورت شده است.

برقراری اعتماد بین خریدار و فروشنده در حین معامله

برقراری اعتماد بین خریدار و فروشنده در حین معامله

 

امروزه مشاورین املاک بر خلاف گذشته که به صورت سنتی اداره می شدند، از افرادی تحصیل کرده و کارآمد که دارای مهارت و دانش لازم درباره خرید و فروش ملک را دارند ، استفاده می کنند. امروزه داشتن دانش کافی در کنار مهارت، حرف نخست را در هر حرفه ای می زند.

همانطور که امروزه بسیاری از کسب و کارها به صورت اینترنتی اداره می شود، این فناوری به کسب و کار مشاورین املاک نیز سرایت نموده است. یعنی اکثر بنگاه های املاکی و به خصوص در مناطق شمالی کشور که خرید و فروش ملک در آنجا بسیار رایج می باشد، از طریق ایجاد وب سایت های مخصوص به خود، اقدام به نمایش گذاشتن ویژگی ها و خصوصیات ملک خود نموده اند. یعنی شما که خواهان خرید و یا فروش ملکی مثلاً در شمال هستید، هیچ نیازی نیست که وقت گذاشته و به شمال سفر نمایید. بلکه می توانید از طریق برقراری ارتباط با یکی از وب سایت های مشاورین املاک مطمئن در این منطقه از تمامی آنچه که جویای آن می باشید، کسب اطلاعات نمایید.

روش مشاوره دقیق و درست از یک مشاور املاک مطمئن

همانطور که اشاره گردید امروزه با ورود اینترنت به دنیای ما، فضای مجازی کسب و کارها را بسیار سهل و آسان نموده است. اما وقتی قرار بر این باشد که شما سرمایه خود را برای فروش و یا خرید ملکی هزینه نمایید، بهترین روش برای راهنمایی گرفتن و کسب اطلاعات جامع و دقیق به صورت حضوری و فیزیکی می باشد. همیشه از قدیم این ضرب المثل میان ما چرخیده است که "شنیدن کی بود مانند دیدن؟" پس هیچ گاه به علت شرایط طولانی بودن راه، داشتن مشغله کاری ، اقدام به خرید و فروش به صورت مجازی نکنید.

راهنمایی با یک مشاوره امین و با تجربه

راهنمایی با یک مشاوره امین و با تجربه

 

روش آشنایی با یک مشاور املاک امین و معتبر

با افزایش رویه ساخت و ساز در شمال، مشاورین املاک متعددی نیز همزمان با افزایش ویلا و یا آپارتمان در کنارش، قد کشیده و با گرفتن مجوز از شهرداری به دایر نمودن مکانی جهت کسب و کار خود اقدام نموده اند. اما شناسایی مشاورین املاک مطمئن و قابل اعتماد در این زمانه کار بسیار سختی می باشد. چرا که شنیده ها حکایت از کلاهبردار بودن برخی از مشاورین املاک خبر داده اند. چرا که برخی بدون داشتن مجوز پروانه کسب و کار به صورت پنهانی، اقدام به تاسیس مکانی برای مشاوره دادن به خریداران نموده اند. خریداران نیز بی اطلاع از همه جا و بدون آنکه هیچ پرس و جویی درباره مشاوره املاکی که بدان مراجعه نموده اند ، کنند وارد معامله می شوند.

بنابراین در ابتدا خریدار می بایست یک تحقیق میدانی در محل در خصوص مشاور املاک مورد نظر انجام دهد و سابقه وی را در خصوص خرید و فروش املاک از مردم جویا شود. ( زیرا بسیاری از خریداران، شهروند محلی آن منطقه نمی باشند. از این رو هیچ باب آشنایی نه با شخص املاکی و نه با محیط اطراف دارند. از این رو قبل از هر اقدامی می بایست شرایط را از قبل زمینه سازی نموده و با اطمینان خاطر از معتمد بودن مشاوره املاک ، قدم به میدان معامله بگذارد).

سپس مطمئن شوید که قراردادهای متعددی زیادی را در این حرفه انجام داده و چندین سال است که در این حرفه سابق درخشان و خوبی داشته است. از این رو داشتن سابقه در کنار خوش نامی مشاوره املاک، می تواند یکی از مهمترین اولویت ها، جهت شناسایی مشاورین املاک مطمئن و امین باشد.

بهترین روش خرید ملک، رفتن پیش مشاوره املاکی، معتمد و امین می باشد.

بهترین روش خرید ملک، رفتن پیش مشاوره املاکی، معتمد و امین می باشد.

از مهمترین ویژگی یک مشاور املاک خوب این است که نفع خود را در سود طرف مقابل ببیند. همچنین بدون داشتن هیچ قصد و غرضی اطلاعات دقیق، درست و جامعی را در اختیار مشتری قرار دهد.