آیا خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی امکان پذیر است؟

مسئله خرید ملک یا اتومبیل به صورت اقساطی برای اکثر افراد پیش آمده و تقریبا همه با آن آشنا هستند، خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی نیز موضوعی است که باید در مورد آن بحث کرد و سپس تصمیم گرفت که آیا خرید اینگونه برای خریدار به صرفه می باشد یا خیر؟!

بسیاری از افراد آرزوی خرید ویلا را دارند و خرید ویلا به صورت اقساطی یک راه حل خوبی برای این افراد می باشد تا بتوانند به آرزوی خود برسند. در حالت کلی شهرهای شمالی ایران به علت شرایط مطلوب، آب و هوای خوب و طبیعت بکر همواره طرفداران بسیاری دارد.

حتما تمامی افرادی که در تهران زندگی می کنند آرزوی سکونت در ویلای ساحلی و استفاده از طبیعت خوب شهرهای شمالی را دارند، خرید ویلا ساحلی اقساطی پیشنهاد بسیار خوبی برای اینگونه افراد می باشد. هنگامی که صحبت از خرید ویلا به صورت اقساطی می شود یعنی این که می توان کل مبلغ ویلا را به طور بخش بخش پرداخت کرد.

بر فرض مثال فردی که برای خرید ویلا در شمال سرمایه لازم و کافی را ندارد و همچنین فروشنده به مقداری پول نیازمند است تا ویلای ساخته شده کامل خود را به طور اقساطی بفروشد. در این صورت هر دو طرف معامله می توانند به توافق برسند که خریدار نصف یا یک سوم از مبلغ کل ویلا را پرداخت کند و باقیمانده آن را در زمان مشخص شده به طور بخش بخش به فروشنده پرداخت نماید.

اشخاص زیادی به واسطه فروش اقساطی پیشرفت کرده اند و به آرزوهایشان رسیده اند، خرید ویلا ساحلی اقساطی آرزوی شیرین ویلا را به واقعیت تبدیل کند. با وجود توریست و گردشگر و پیشرفت شهر های شمالی ایران خواسته ها برای وجود ویلا در شمال افزایش پیدا کرده است، اما از طرفی با تورم سالیانه و شرایط اقتصادی موجود قیمت های مسکن و ویلا بالا رفته و اشخاص به علت کمبود بودجه نمی توانند خرید نقدی انجام دهند.

خرید ویلا ساحلی اقساطی این فرصت خوب را برای کلیه افرادی که نمی توانند به صورت نقدی خرید کنند، به وجود آورده است و از این طریق می توان صاحب ویلا در شمال کشور شد.

خرید ویلا ساحلی اقساطیخرید ویلا ساحلی اقساطی

 

شرایط موجود برای خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی

در حالت کلی انجام معامله مانند خرید به صورت اقساطی شامل یک سری شرایط و قوانین خاصی می باشد و در اکثر مواقع خرید اقساطی به صورت توافق بین فروشنده و خریدار انجام می گیرد. در آغاز کار می بایست شهر مناسب برای خرید ویلا را انتخاب نمود زیرا انتخاب یک شهر خوب جزو ارکان اصلی خرید ملک می باشد که اگر درست انتخاب گردد در سرمایه گذاری می تواند نقش موثری داشته باشد.

خرید ویلا در مناطقی که شایع شده است می تواند در ضرر رساندن به خود نقش داشته باشد زیرا انتخاب چنین مناطق شایعی جایی برای پیشرفت ندارد و پرداخت سود اقساطی آن در واقع پرداخت مبلغ گزاف برای خریدار به حساب می آید.

پس می توان اینگونه بیان کرد، انتخاب محل خوب در حقیقت تضمین کننده شروع یک سرمایه گذاری پرسود و قابل اطمینان است.

خرید ویلا ساحلی اقساطیخرید ویلا ساحلی اقساطی

 

نکات قابل توجه پیش از خرید ویلا ساحلی اقساطی

  • یکی از نکاتی که باید در زمان خرید ویلا ساحلی به آن توجه کرد، داشتن سند شش دانگ و پایان کار ویلا می باشد. بسیاری از شکایت ها از ملک و املاک می باشد چون این افراد معاملات خود را به صورت قولنامه ای انجام داده اند و به علت نداشتن سند قطعی (سند شش دانگ) که این گزینه راه را برای کلاهبرداران بازار املاک باز کرده است.
  • بررسی به امکانات ویلا همچنین کلیه نکات آن اعم از امکانات خارجی و داخلی ویلا، سند، معین کردن ارزش واقعی و دسترسی به ویلا از مواردی می باشد که باید پیش از انجام معامله به آن دقت نمایید.
  • شرایط بازپرداخت و اقساط مبلغ ویلا طبق بودجه شما تنظیم می گردد.
  • عموما در زمان فروش ویلاهای اقساطی در حدود 30 الی 40 درصد کل مبلغ قرارداد به عنوان پیش پرداخت در نظر گرفته می شود.

خرید ویلا ساحلی اقساطیخرید ویلا ساحلی اقساطی

 

چگونگی خرید ویلا ساحلی اقساطی

خرید ویلا به صورت اقساطی به دو صورت می باشد:

  1. پیش پرداخت و مابقی آن به صورت بخش بخش پرداخت شود.
  2. نوع دیگری از خرید ویلا وجود دارد که در این روش خرید ویلا به صورت از دم قسط می باشد که فروشنده در این شیوه وجه خود را در بازه زمانی های متفاوت دریافت می کند و در این شیوه پیش پرداخت وجود ندارد.

 

برای بازپرداخت باقیمانده مبلغ ویلا از دو روش می توان استفاده نمود:

 روش اول :

می توانید مبلغ ویلا را در مدت زمان مختلف در چند قسط پرداخت نمایید اینطور که اگر بر فرض از باقیمانده مبلغ ویلا 300 میلیون تومان مانده باشد می توانید با توافق در معامله این مبلغ را در 5 قسط و مدت زمان 2 ماه با مبلغ 60 میلیون تومان پرداخت نمایید.

روش دوم :

در این روش می توان باقیمانده مبلغ ویلا را ماهیانه با مبلغ مشخص شده ای پرداخت کرد.

همچنین می توان با بانک های معتبر صحبت کرد تا سند، ضمانت و روش پرداخت و ... تعیین گردد.

 

شیوه های خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی

در خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی می توانید از بانک ها وام خرید ملک و املاک دریافت نمایید. هنگامی که در خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی طرف مقابل شما بانک باشد و شما در پرداخت قسط دیرکرد داشته باشید مبلغ تعیین شده ای را به عنوان جریمه در نظر می گیرند، این جریمه های بانکی تاریخ و مبلغ مشخص شده ای دارند که در کلیه بانک ها یکسان است.

زمانی که در خرید ویلا اقساطی طرف مقابل شما شرکت سازنده باشد حتما در معامله شرایط تاخیر در پرداخت قسط را ذکر کنید. صاحب ملک پس از پرداخت اقساط بر اساس توافق دو طرف معامله در برابر آن مسئول می باشد که سند ملک را به نام شما بزند.

در این زمان که از قبل مشخص شده است باید طرفین قرارداد در دفترخانه مورد نظر حاضر باشند هنگامی که یکی از طرفین قرارداد حضور نداشته باشد طرف دیگر قرارداد می تواند با دریافت گواهی عدم حضور از دفترخانه مورد نظر، شکایت نامه رسمی را تنظیم نماید و تقاضای غرامت کند.

 

با خرید ویلا ساحلی اقساطی پیشرفت کنید!

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم در ایران هر ساله شاهد بالا رفتن قیمت ملک و املاک هستیم اما با یک تصمیم صحیح می توان در برابر افزایش تورم به خوبی مدیریت کرد و اقدام به خرید ویلا ساحلی نمود که این اقدام شما در آینده سبب سود زیادی گردد.

حتما تا به الان شنیده اید که در حوزه ملک و املاک عده ای از سیاست گذاران وجود دارند که این موضوع در مناطق شمالی بیشتر دیده می شود و آن هم به این خاطر می باشد که افراد بسیاری مایل به خرید ویلا در یک بخش خاص هستند.

مهمترین ویژگی این موضوع این می باشد که افراد بسیاری به یک منطقه برای خرید می روند. برخی از سیاست گذاران حرفه ای در یک بخش خاص از شمال که پیش از آن پنهان بوده است اقدام به فروش ارزان ویلا یا زمین می کنند و خریداران به سراغ آن ها می روند. در این مسئله فقط فروشنده نیست که سود می برد بلکه برای خریدار نیز به صرفه می باشد

پس برای این موضوع شرایط اقساطی ویلا در بعضی از شهرهای شمال همیشه در حال اوج گرفتن و صعود است. اگر زمانی به دنبال خرید ویلا ساحلی اقساطی هستید می بایست جهت پرداخت مبلغ کمتر، ویلایی را انتخاب کنید که هزینه های مربوط به آن کمترین خرج را داشته باشند تا بتوانید در راه رشد و پیشرفت قرار بگیرید.

لازمه بدست آوردن موفقیت و سود بیشتر، تصمیم های عاقلانه و انتخاب صحیح است، خرید ویلا در مناطق شمالی که در حال رشد و پیشرفت می باشد یکی از بهترین گزینه ها برای خریداران ویلای ساحلی اقساطی است که می توانند با توجه به سرمایه و بودجه محدود خود مالک یک ویلا شوند و به ارزش پول خود بیفزایند.

 

خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی در مناطق شمالی نور، سرخرود و چمستان

 سه شهر نور، چمستان و سرخرود از بهترین شهرهای شمالی می باشد که در آن شاهد انواع مختلف ویلا هستید. شهرستان های سرخرود، چمستان و نور نزدیک به دریا می باشند و به خاطر نزدیک بودن به پایتخت سبب شده تا گردشگران بسیاری در هر فصلی از سال به خصوص در تابستان مجذوب این شهر های زیبا شوند.

اخیرا خرید ویلا ساحلی در این شهر ها رو به افزایش است و این مسئله برای افرادی که به دنبال قیمت و شرایط مساعد برای خرید ویلا در شمال هستند می تواند بسیار امتیاز خوبی باشد.

در شهرهایی که نام برده ایم در مقایسه با سایر شهر ها امکان خرید ویلا با قیمت مناسب تر موجود می باشد پس اگر امتیازات خرید ویلا ساحلی اقساطی را به آن اضافه نماییم مزید بر علت می شود تا دیدگاهمان در برابر خرید ویلا در شمال تغییر دهیم.

خرید ویلا در هر یک از سه شهر نام برده شده بسیار گزینه خوبی می باشد چرا که هر سه شهر در آغاز رشد و پیشرفت می باشند و می توان برای رسیدن به آرزوی خود یعنی همان خرید ویلا در شمال، یکی از این شهر ها را انتخاب نماییم.

در واقع همان طور که به آن اشاره کردیم درحال رشد و ترقی می باشند و بر اساس بودجه محدود و اقساطی می توان مالک یک ویلای شیک شد.

مناطق در حال رشد این شرایط را برای خریداران به وجود می آورد تا با توجه به سرمایه خود وارد بازار مسکن شوند و با سود چشمگیری از آن خارج گردند و همه‌ی این ها نیازمند انتخاب صحیح می باشد.

قابل ذکر می باشد که بر اساس ارزش پول ایران که هر ساله کاهش می یابد پس معقول می باشد که با خرید ویلا ساحلی به صورت اقساطی از سرمایه خود محافظت کنید.

خرید ویلا ساحلی اقساطیخرید ویلا ساحلی اقساطی

مقالات پیشنهادی طهران ویلا :

 

شرایط خرید ویلا ساحلی با قیمت مناسب

آیا با خرید ویلا در شمال می توان به سود دست یافت؟

شرایط حاکم برای خرید ویلا ساحلی در شمال

پارک جنگلی نور کجاست و خرید ویلا جنگلی در نور

آشنایی با مشکلات خرید ویلا در شمال کشور