شاید یکی از دغدغه ها و سوال های شما قبل از خرید ویلا در شمال، این باشد که؛ آیا بهتر نیست زمین خریده و خودتان طبق سلیقه و خواسته خودتان ویلای خود را بسازید؟

در این مقاله سعی می کنیم جنبه های مختلف این موضوع، مزایا، مشکلات و موانع سر راه را بررسی کنیم.

شاید آرزوی شما داشتن یک ویلا در شمال باشد بطوری که همه چیز آن طبق نظر خودتان ساخته شده و آماده زندگی شده باشد. از مصالح بکار رفته گرفته، تا کاشی و سرامیک سرویس و آشپزخانه، کابینت ها، تعداد طبقات و همچنین نمای ویلا ... در چنین مواقعی یکی از بهترین کارها خرید زمین در شمال و ساخت ویلای دلخواه در آن است! فقط باید کمی مرد عمل باشید و البته به مقدار زیادی وقت داشته باشید! ساخت ویلا در شمال به دو صورت امکان پذیر است. حالت اول این است که یک پیمانکار مناسب و با سابقه پیدا کنید و با او قرار داد ببندید. حالت دوم هم این است که خودتان بالای سر کار باشید و مصالح مختلف را خریداری کنید، بنا و گچکار و سرامیک کار و نجار و ... را پیدا کنید و برای ساخت قسمتهای مختلف ویلا از آنها کمک بگیرید.

 ساخت ویلا در شمال مزایایی دارد، که بسیاری از افراد را متقاعد به پذیرش هزینه‌های بیشتر آن می‌کند. ساخت آپارتمان و ویلا در شمال ماجرایی پردردسری است. برای ساخت ویلا در شمال در مرحله‌ی اول باید با کمک یک معمار و متناسب با سلیقه و نیازهای خود و شرایط جغرافیایی ملک اقدام به طراحی خانه رویایی خود کنید. به همین خاطر دستتان در تمامی مراحل طراحی و ساخت باز است و می‌توانید دقیقا چیزی که می‌خواهید را بسازید. با این‌ حال ساخت ویلا در شمال نسبت به خرید ویلا در شمال زمان بیشتری می‌برد و دردسر بیشتری نیز دارد، همچنین معمولا گران‌تر و پرهزینه‌ تر تمام می‌ شود. حتی ساخت خانه در روستا در شمال معمولا هزینه ساخت مشابه و یکسانی با ساخت خانه در شهرهای شمالی کشور دارد.

ساخت ویلا در شمال

 

 

نکات ساخت ویلا در شمال:

 

-خرید زمین

قبل از ساخت ویلا باید به فکر خرید زمین باشید. خرید زمین ممکن است برای شما خیلی گران تمام شود. اما شما می توانید در مناطق روستایی مقادیر قابل توجهی زمین با قیمت ارزانتر بخرید.اگر نگرانید که با خرید زمین سرمایه شما برای ساخت ویلا تمام شود می توانید دست به خرید زمین وام دار بزنید! 

برای ساخت ویلا حتماً باید زمین خریداری شود که کاربری مسکونی داشته باشد و یا قابلیت مسکونی شدن را داشته باشد؛ یعنی اگر زمینی کاربری باغی دارد حتماً در طرح هادی روستا و شرایط دریافت کاربری مسکونی را داشته باشد، تا بتوان جواز ساخت ویلا را دریافت کرد. برای ساخت ویلا نوع سند زمین مهم نیست یعنی لزومی ندارد که زمین حتما سند تک برگ داشته باشد در زمین های نسق هم میتوان به راحتی ساخت و ساز انجام داد.
یکی دیگر از عوامل مهم در ساخت ویلا ابعاد زمین است که برای ساخت ویلا خریداری می‌شود پس قبل از خرید حتما باید این نکته مهم را در نظر داشت. معمولاً زمین‌هایی که در آنها ساختمان را انجام می‌شود به صورت مربع یا مستطیل هستند و کمترین شکست و اریب را دارند، البته در زمینه‌ای که ابعاد بزرگ دارند و ویلاهای بزرگ در آنها ساخته می‌شود چون فضای زیادی برای محوطه سازی در نظر گرفته می شود، بهتر است زمین به شکل مستطیل باشد تا فضای ورودی بیشتری را بتوان طراحی کرد.
حداقل متراژ زمین برای ساخت ویلا در شمال ۲۰۰ متر است و تا ۶۰  درصد زمین را می توان بنا ساخت، که البته می توان به صورت دوبلکس ساخته شود تا بنای بیشتری داشته باشیم.
نکته مهم دیگر که باید حتماً به آن توجه کرد انشعابات است یعنی اینکه زمین مورد نظر آب و گاز و برق داشته باشد و یا امکان دریافت انشعابات وجود داشته باشد. زمین های شهرکی و زمین‌هایی که اطراف آنها ویلا سازی شده باشد گزینه مناسبی برای خرید و اقدام به ساخت هستند.
نزدیک بودن زمین و آسفالت و امکانات رفاهی مانند: نانوایی، سوپر مارکت، بانکو …. نیز از نکاتی که باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرد.

 

ساخت ویلا در شمال

 

 

- خانه ویلایتان را بسازید یا افرادی را استخدام کنید

 

اگر می توانید خانه تان یا بخش بسیار زیادی از آن را خودتان بسازید در مقایسه با استخدام پیمانکار یا شرکت ساختمان سازی هزینه ها را به طور قابل توجهی کاهش خواهید داد. اما اگر در این مورد آشنایی ندارید و مجبور به استخدام شرکت ساختمان سازی شوید هزینه ساخت خانه ویلایی اگر بیشتر از خرید یک ویلا آماده نباشد کمتر هم نیست.

  • ساخت ویلا در شمال از طریق پیمانکار

این روش راحتترین راه است. کافیست یک پیمانکار مناسب پیدا کنید و بقیه کار را به او بسپارید. برای پیدا کردن پیمانکار مناسب ساخت ویلا، می توانید سابقه آنها را بررسی کنید و نمونه کارهای آنها را ببینید. در چنین حالتی هرچیزی که از ویلای خود می خواهید را به او می گویید و از او می خواهید طبق نظر شما ویلای شما را بسازد. نوع مصالح را مشخص می کنید، نما و شکل ظاهری را مشخص می کنید، تعداد اتاقها و شکل آنها را مشخص می کنید و در کل ساخت خانه رویاهای خود را به او می سپارید.

از مزایای این روش این است که اولا شما درگیر جزئیات نخواهید شد و وقت شما بسیار آزاد خواهد بود. این روش حتی بصورت دورکار هم قابل اجراست و اصلا نیاز نیست در طی مراحل ساخت ویلا ساکن شمال باشید. مثلا می توانید از تهران و بصورت تلفنی روند ساخت را دنبال کنید. ثانیا در این روش کار را به یک کاردان سپرده اید و از چیزی که تحویل میگیرید تقریبا مطمئن هستید، چون قبل از بستن قرارداد با پیمانکار، نمونه کارهای قبلی او را دیده اید.

از معایب این روش می توان به هزینه بالاتر نسبت به زمانی که خودتان بالای سر کار باشید اشاره کرد. همچنین بعضی از جزئیات ممکن است دقیقا آنطور که شما می خواستید پیاده سازی نشود. بدترین حالت هم این است که در انتخاب پیمانکار اشتباه کرده باشید و کار را به نابلد یا حتی کلاهبردار سپرده باشید. در این صورت ممکن مصالح و چیزهایی که در ظاهر دیده نمی شود آن چیزی نباشند که شما می خواستید یا حتی ممکن است با تاخیر طولانی مدت در ساخت و خلف وعده روبرو شوید.

ساخت ویلا در شمال

  • ساخت ویلا در شمال توسط خودتان و با نظارت مستقیم

این روش کمی سخت تر است و نیازمند حضور شماست و عملا یک کار تمام وقت برای شما به حساب می آید. یعنی باید در مقطع زمانی که ویلای شما ساخته می شود مثلا در مدت شش ماه بهار و تابستان، شغل خود را بطور کامل کنار بگذارید و تبدیل به یک پیمانکار ساختمانی شوید!

از مزایای این روش می توان به هزینه کمتر اشاره کرد. تمام مصالح و مواد مورد نیاز را خودتان می خرید. پول بنا و گچکار و ... را خودتان می دهید و می توانید همه هزینه ها را مدیریت و کنترل نمایید. همچنین ویلای شما دقیقا همان چیزی خواهد شد که خودتان می خواهید. از مصالح گرفته تا شکل ظاهری و تک تک جزئیات ...

از معایب این روش همانطور که اشاره شد مسئله حضور شما و وقت شماست. به هیچ عنوان فکر نکنید می توانید بصورت پاره وقت این کار را انجام دهید. در مدت زمان ساختن ویلا هر لحظه باید دنبال کاری بروید و چیزی بخرید تا کارها پیش برود و ساخت ویلا متوقف نشود. همچنین دردسرهای سر و کله زدن با استاد کارهای مختلف می تواند یکی از اعصاب خردکن ترین اتفاقها باشد. خلف وعده، عدم حضور و پیشبرد کار، بیماری استاد سنگ کار و یا گچکار و ...

 

 

- انتخاب طرح ارزان

 

ساخت خانه های ویلایی لوکس و بزرگ در مقایسه با ویلاهای نقلی هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت. برخی از خانه های ویلایی طرح های ساده و کم دردسری برای ساخت و ساز دارند که در نهایت هزینه های کمتری هم به دنبال خواهد داشت.

 

 می توانید از طرح های ساده تر برای ساخت خانه ویلایتان استفاده کنید. مثلا طرح های هشتی شکل یا ویلایی با بنای فلت را بکار بگیرید. این مدل ویلا معمولا برای ساخت ویلاهای جنگلی که هوا کمی خنک تر و سردتر است مناسب است. در این طرح به جای استفاده از اتاق های نزدیک به هم از اتاق زیر شیروانی استفاده می شود. ساخت این طرح از ویلا هزینه کمتری دارد. همچنین ساخت آن ساده و پیچیدگی خاصی ندارد.

 

 ساخت ویلا در شمال


 

در نظر داشته باشید، برای اینکه معامله خوبی داشته باشید و زمینی را طبق بودجه و شرایط و خواسته خود بخرید، باید به یک مشاور املاک حرفه ای و متخصص مراجعه کنید تا سرتان کلاه نرود! تیم حرفه ای طهران ویلا با سال ها خدمت، اعتماد بسیاری از مشتریان را کسب کرده، و آماده خدمت رسانی با مشاوره رایگان در زمینه خرید زمین در شمال یا خرید ویلا در شمال، به شما همراهان و سروران گرامی است. چنانچه نیاز به مشاوره رایگان داشتید به بخش تماس با ما مراجعه نمایید، یا بر روی دکمه مشاوره رایگان کلیک نمائید تا مستقیما به مشاوران ما وصل شوید.

باتشکر،مشاورین املاک طهران ویلا