همه ی افراد، حداقل یک بار هم شده، اصطلاح، کاربری زمین به گوششان خورده، و با این کلمه بیگانه نیستند، از دیرباز تا به حال، هر ساخت و سازی که انجام می شده، برای یک نیت و هدف خاصی اجرا می گردد. امروزه، به خاطر افزایش تقاضای خریدار زمین و ویلا در شمال، باعث شده زمین هایی که مختص مسکونی و ساخت و ساز است، کم پیدا شود، و از این سو، روی به خرید زمین های کشاورزی و‌ باغی آورند، و‌ با دریافت مجوز، به ساخت و ساز در این زمین ها بپردازند. بی شک مهمترین و اصلی ترین هدف از خرید زمین در شمال با هر نوع کاربری، سرمایه گذاری بلند مدت می باشد.

خرید زمین با هر نوع کاربری در شمال در قلب خود هدف مهم و اساسی سرمایه گذاری را پنهان دارد! اما آنچه که شما را در راستای انتخاب نوع کاربری زمین هدایت خواهد کرد این است که؛

هدف تان از خرید زمین در شمال بعد از سرمایه گذاری چیست؟

آیا می خواهید ویلایی برای تفریح و استراحت داشته باشید؟

آیا می خواهید یک مجتمع تجاری راه بیندازید و یا شاید هم قصد دارید یک گلخانه یا زمین کشاورزی خریداری کنید و کسب و کار کوچک خود را گسترش دهید؟

اینکه حقیقتا در ذهن شما چه می گذرد می تواند راهگشای شما در انتخاب نوع کاربری زمین باشد.انواع کاربری زمین در شمال که متقاضیان سرمایه گذاری آن را انتخاب می کند:


1) کاربری تجاری:

یکی از راه های کسب درآمد از توریست های منطقه شمال، خرید زمینی با کاربری تجاری و احداث رستوران و.. می باشد. بی شک یکی از حرفه هایی که در شمال بازار پر رونقی دارد تاسیس رستوران، کافی شاپ و سفره خانه می باشد. هر کجای شمال که پا بگذارید مسافران سراغ از بهترین رستوران های شمالی می گیرند. اگر در رستوران خود غذاهای محلی شمالی هم سرو کنید که دیگر سنگ تمام گذاشته اید. احداث رستوران یکی از پر درآمدترین حرفه هایی است که می توانید با خرید زمین با کاربری تجاری در شمال دست به آن بزنید. شک نکنید که اگر در این مسیر پشتکار و انگیزه ی کافی داشته باشید در مدت زمان کوتاهی می توانید به رونقی بی نظیر در حرفه خود دست پیدا کنید.

حتی بسیاری از افرادی که به شمال سفر می کنند چند روزی از سفر خود را به گشت و گذار در پاساژهای مختلف و خرید اختصاص می دهند. شما می توانید فروشگاهی در شمال تاسیس کنید که می دانید بازار خوب و پر رونقی خواهد داشت. به عنوان مثال فروشگاه هایی که در آن خوراکی های محلی و انواع سوغاتی های شمالی به فروش می رسد، فروشگاه پوشاک محلی و غیر محلی، فروشگاه خوار و بار و پاساژ از جمله این موارد هستند.


خرید زمین در شمال

 

 

2) کاربری مسکونی:

چنانچه زمین با کاربری مسکونی در شمال خریده باشید می توانید در زمین خود دست به ساخت و ساز ویلا بزنید. بی شک کسی را پیدا نخواهید کرد که از داشتن یک ویلای شخصی در خطه ی شمال خرسند نباشد. ساخت ویلا نه تنها باعث می شود در شمال صاحب مکانی برای استراحت و تفریح شوید بلکه یکی از پر بازده ترین انواع سرمایه گذاری به حساب می آید. زیرا شما با ساخت ویلا در شمال می توانید آنرا با قیمت بسیار خوبی و با سود هنگفتی به فروش برسانید.

 

انواع کاربری زمین در شمال

 

3) کاربری ورزشی:

 شما می توانید سالن های سرپوشیده تفریحی ورزشی مانند سالن بیلیارد، بولینگ، پارک های آبی، زمین تنیس، استخر سر پوشیده و روباز و همچنین استادیوم های ورزشی مانند زمین فوتبال و والیبال را راه اندازی کنید. بعید است مسافرانی که به شمال می آیند سراغ از زمین های بازی و مجموعه های ورزشی و تفریحی نگیرند. این زمین ها یکی از پر طرفدارترین ها در شمال هستند چرا که اغلب مردم با هدف تفریح و سرگرمی راهی شمال می شوند. بی شک اگر قدم در این مسیر بگذارید حرفه شما در مدت زمان کوتاهی به رونق بالایی خواهد رسید و سود هنگفتی در بلند مدت نصیبتان خواهد شد.

 

 کاربری مسکونی در شمال

 

4) کاربری زراعی یا کشاورزی:

چنانچه زمینی که در شمال خریدارای کرده اید زمینی با کاربری زراعی می باشد شما می توانید در آن به کشت و کار مشغول شوید و کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید و یا زمین خود را به منظور سرمایه گذاری نگه دارید و بعد از رشد قیمت آن را به فروش برسانید. اما پیشنهاد بهتر این است که زمین خود را دست نخورده نگه ندارید و در آن به کشت و کار بپردازید اینگونه می توانید علاوه بر سرمایه گذاری پنهانی که انجام داده اید درآمدی قابل توجه از زمین خود در حاصلخیز ترین نقطه ایران داشته باشید. کاشت محصولاتی همچون برنج، میوه، گندم، مرکبات، سبزیجات و صیفی جات در شمال از رونق بالایی برخوردار است. هرچه زمین شما به مراکز فروش محصولات کشاورزی نزدیک تر باشد می توانید محصولات خود را به صورت روزانه و تازه روانه بازارهای محلی کنید. بنابراین در هنگام خرید زمین زراعی به دسترسی های آن دقت داشته باشید.

شما می توانید در زمینی که خریداری کرده اید یک باغ احداث کنید. شرایط زمین باغی با زمین های زراعی کمی متفاوت است. در زمین های زراعی خبری از دیوارچینی و حصار کشی به آن صورت نیست اما شما می توانید باغ خود را محصور کنید و هر محصولی که می خواهید در آن بکارید. اینگونه هم یک سرگرمی مفرح برای خود درست خواهید کرد، هم سرمایه گذاری پر سودی را رقم می زنید و هم در عین حال کسب و کار شخصی خود را خواهید داشت. شما می توانید بخش های مختلف از باغ خود را به کاشت محصولات مختلف اختصاص دهید. دقت داشته باشید که در زمین با کاربری باغ حق ساخت و ساز خانه یا ویلا را ندارید اما می توانید یک آلاچیق یا اتاقک کوچک برای زمان های استراحت خود درست کنید و از بودن در فضای دل انگیز باغ و تماشای طبیعت دلنشین آن لذت ببرید. البته می توان کاربری زمین باغی را به زمین مسمونی به شرط داخل بافت بودن روستا، انجام دهید.

 

 کاربری زراعی در شمال

 

 


 

فعالیت های مختلفی را می توان در زمین های مختلف با کاربری های متنوع در شمال آغاز کرد. هر کدام از این فعالیت ها میزان سوددهی متفاوتی دارند و برای خرید آن ها به سرمایه مشخصی نیاز دارید. بنابراین پیش از اینکه دست به خرید زمین در شمال بزنید تکلیف خود را روشن کنید. اینکه می خواهید چه فعالیتی را در شمال آغاز کنید؟ آیا اصلا قصد دارید حرفه ای را راه اندازی کنید و یا صرفا هدف شما از خرید زمین در شمال کسب سود و بازدهی می باشد؟ شما می توانید در این مسیر از راهنمایی های مشاورین حرفه ای استفاده کنید تا در نهایت تصمیم بهتری بگیرید. برای کسب مشاوره بیشتر و مطرح کردن سوالات تخصصی‌ و یا هرگونه سوالی می‌توانید با تیم مشاورین طهران ویلا در ارتباط باشید تا شما را به طور کامل در این زمینه راهنمایی نماییم.

 


 

 مقالات پیشنهادی سایت طهران ویلا:

 

خرید زمین در شمال و ساخت ویلا در آن

چرا باید برای سرمایه گذاری زمین قواره ای در شمال را انتخاب کنیم؟

تاثیرات مثبت و منفی ساخت ویلا در شمال

بهترین سرمایه گذاری در سال 99 با خرید ویلا در شمال

چه مصالحی برای ساخت ویلا در شمال لازم است؟

روش های شناسایی مشاور املاک مطمئن و معتبر