شاید شما هم قصد خرید ویلا در شمال را دارید و یکی از سوالاتی که برایتان مطرح شده این است که ویلای شهرکی بخرم یا مستقل؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این موضوع به شخص و سلیقه‌ی شما بستگی دارد، زیرا هر شخص با توجه به معیار‌های خود در پی خرید ویلا خواهد بود، ویلاهای شهرکی و یا ویلاهای مستقل و بیرون از شهرک، هر کدام مزیت های مربوط به خود را دارد.

برای روشن شدن این قضیه، در ادامه ی مطلب به بررسی و تفاوت بین خرید ویلا شهرکی و مستقل  پرداخته می شود؛ تا بتوانید تصمیم درستی متناسب با شرایطتان بگیرید.

 

ویلا مستقل

 

ویژگی های خرید ویلا مستقل در شمال:

 

ویلاهای مستقل؛ ویلاهایی هستند که برای ساخت آن، سازنده در زمین خودش ویلای تک می سازد، و هیچ گونه وابستگی و فضای مشترکی با همسایگان خود نخواهد داشت. همچنین کلیه تغییرات، تخریب، تعمیر؛ همگی با اختیار خودتان قابل انجام است.

نکته مهمی در خرید ویلا مستقل وجود دارد که عموما ویلاهای مستقل؛ توسط انبوه سازان و شرکت های ساخت و ساز، اقدام به ساختن نمی شود! بلکه در بسیاری از موارد بومیان محلی و یا یک شخص به تنهایی به ساخت یک ویلا در متراژ مشخص اقدام می نماید. به همین دلیل به این نوع ویلا ها ویلاهای شخصی ساز گویند؛ در واقع آن شخص بومی به عنوان کار اصلی خود به ساخت اقدام نمی نماید و فروش ویلا را به عنوان منبع درآمد اصلی خود نمی دانند به همین دلیل در بسیاری از ویلاهای شخصی ساز می توان گفت که از حداکثر کیفیت ممکنه با رعایت بهترین اصول مهندسی ساز و متریالهای با کیفیت استفاده می گردد.

 

علاوه بر موردِ نوع ساخت توسط اشخاص حقیقی که شخصی ساز می باشد. موردِ استقلال طلبی و مالکیت کامل نیز در این نوع ویلا های مستقل؛ عامل اصلی خرید ویلا برای آن دسته از متقاضیانی است، که می خواهند اختیار کامل در تغییرات، تخریب و کلیه موارد مرتبط به ساختمان یا حیاط سازی ویلای خود را داشته باشند و همچنین اطمینان بیشتری نسبت به ساخت با کیفیت تر و بادوام تر در ویلایی را که خریداری کرده اند، را کسب نمایند به سراغ خرید ویلاهای مستقل یا خرید ویلا شخصی ساز در شمال می رود.

 

در نتیجه برای آن دسته از متقاضیانی که می خواهند اختیار کامل در تغییرات؛ چه در ساختمان خود و چه در حیاط ویلای خود را داشته باشند و از نظر تغییرات به هیچ همسایه یا زمینی وابسته نباشند خرید ویلا شخصی سازی یا مستقل را به آنها پیشنهاد می دهیم. زیرا عده ای خواهان خرید ویلا در شمال با هدف لمس آرامش و به دور از هر گونه دغدغه و ضوابط می باشند که می توانند با خرید ویلاهای خارج از شهرک و حیاط دار به این منظور دست یابند، چون در ویلا های مستقل آزادی عمل بیشتری دارند و در عین حال حریم خصوصی صاحبان ویلا حفظ خواهد شد.

 

*این نوع از ویلا ها برای افرادی که بعد از بازنشستگی قصد سکونت دائمی در شهر های شمالی را دارند نیز بسیار مناسب است.

 

ویلاهای حیاط داری که دارای بیش از 300 متر زمین می باشند و در مجاورت بافت شهری و فروشگاه ها قرار دارند، بهترین گزینه برای متقاضیان ویلاهای مستقل هستند.

 آمارها نشان می دهند که ویلاهای شخصی سازی و مستقل از نظر کیفیت ساخت و به طبع؛ قیمت نهایی فروششان نسبت به ویلاهای شهرکی دارای کیفیت و قیمت بالاتری می باشند.

 

ویلا مستقل

 

ویژگی های خرید ویلا شهرکی در شمال:

 

 

ویلا شهرکی، ویلایی است که در کنار مجموعه‌ای از ویلاها در زمینی وسیع، احداث شده است. این ویلا، همانطور که از نامش پیداست مستقل از ویلاهای همجوارش نیست. در واقع همه این نوع ویلاها ظاهری متحدالشکل دارند و توسط شخصی، مدیریت و کنترل می‌گردند. (به عبارتی ویلا شهرکی دارای نگهبان است). پس نتیجه می گیریم که ویلا شهرکی یعنی؛ ویلایی که احداث شده در یک زمینِ مشترک است، زمینی اشتراکی با دیگر ویلاها.

 

تقاضای زیاد برای خرید ویلا یکی از دلایل رشد و توسعه ساخت ویلاهای شهرکی در شهرهای شمالی کشور است. برای ساخت این نوع ویلاها به زمین های بزرگ و وسیع نیاز است. برای همین این ویلاها اغلب در مناطق خارج از شهر و توسط پیمانکاران انبوه‌ساز ساخته می‌شوند. موقعیت این شهرک ها و همچنین خرید مصالح به صورت انبوه باعث کمتر تمام شدن هزینه ساخت ویلاهای شهرکی شده است؛ بنابراین خرید ویلاهای شهرکی به افرادی که بودجه محدودی برای خرید ویلا دارند، توصیه می‌شود.

 

اگر رعایت کردن قوانینی که در ویلاهای شهرکی وجود دارد و سر و صدایی که ممکن است به خاطر تراکم ویلاها در یک محدوده ایجاد شود برایتان امکان پذیر است؛ خرید این ویلاها می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد .

 

یکی از مزایای اصلی ویلای شهرکی در شمال داشتن امنیت است. به دلیل اینکه اغلب صاحبان ویلاها زمان زیادی از سال را درون ویلای خود زندگی نمی کنند، ویلای شهرکی به خاطر داشتن حراست یا نگهبانی انتخاب مناسبی برای این افراد است. علاوه بر لوازم درون ویلا گل و گیاهان محوطه ویلا نیز در نبود صاحبان نیاز به محافظت و مراقبت دارد که می توان با هزینه ی اندک آنها را به باغبان شهرک سپرد تا همیشه از منظره ی چشم نواز آن بهره برد، همچنین در ویلاهای شهرکی از بابت نظافت شهرک نگرانی نخواهند داشت.

همچنین ویلا های شهرکی ‌به دلیل داشتن قوانین ساخت ویلا در شهرک، دارای نظم ساختاری هستند و در طول زمان منظره ی آن حفظ می شود. ویلاهای شهرکی به دلیل داشتن محیطی امن و ضوابط یکسان در ساخت بیشتر متقاضیان ویلا را به سمت خود فرا می خوانند.

 

 ویلا شهرکی

 


 

با توجه به ویژگی‌های مطرح شده در بالا، می‌توانید تصمیم بگیرید ویلا شهرکی خریداری کنید یا ویلا مستقل.

در صورتی که قصد خرید ویلا در هر جای مازندران را دارید، می‌توانید با استفاده از شماره های موجود در سایت با متخصصین گروه مشاورین املاک طهران ویلا تماس حاصل کنید و مشاوره لازم را دریافت کنید.

 

ویلا شهرکی