خرید ویلا یکی از اقداماتی خاص حوزه ملک است که باید تا حد امکان آن را در مناطق خاص انجام داد. منطقه چمستان یکی از این مناطق خاص است که می توان ویلای مورد نظر خود را از آن خریداری کرد. چمستان یکی از بخش های شهرستان نور استان مازندران به شمار می رود. مرکز این بخش شهر چمستان می باشد و این منطقه یکی از بکرترین و خاص ترین بخش های استان مازندران به شناخته می شود  و از لحاظ جغرافیایی در یک موقعیت کاملا ویژه قرار دارد. چمستان در شرق شهرستان نور و در همجواری با شهرستان آمل قرار دارد. این منطقه از لحاظ ارتفاع نسبت به مناطق همجوار خود ارتفاع بیشتری دارد. همچنین چمستان در جوار بهترین پوشش های جنگلی ایران و جنگل های چند هزار ساله هیرکانی قرار دارد. این موضوع باعث شده که آب و هوا و به طور کلی جغرافیا و طبیعت این منطقه متاثر از موقعیت این جنگل ها باشد. همچنین راه های ارتباطی متعددی که از این روستا به شهرستان نور و آمل ختم شده، بر اهمیت این منطقه جغرافیایی افزوده است. این مسائل باعث شده که خرید انواع ویلا در این منطقه به عنوان یکی از بهترین اقدامات در حوزه ملک لقب گیرد. برای خرید انواع ویلا در منطقه چمستان چند روستای خاص و مهم وجود دارند.

 

خرید ویلا در چمستان

 

 

 

روستاهای برند منطقه چمستان کدامند؟

 

از نور به چمستان

 

از غرب به شرق یعنی از شهرستان نور به سمت چمستان روستاهای شناخته شده‌ای وجود دارند که شاید در بحث خرید ویلا در چمستان از این روستاها یاد شود و با اسامی چون  گنج‌یاب، افراسیاب‌کلا، حوریه، سلیاکتی، سرکاج، ایزخورده، کاردگرکلا، نصرت‌آباد، حاجی آباد، سیدکلا، مرداب، اسپی کلا، کردآباد، عباس‌کلا اشاره داشت.

 

از چمستان به سمت آمل

 

در این مسیر شاهد روستاهایی چون عبدل ده، کرات کتی، آهودشت، لسفی جان، اناده، مغانده، عرب خیل، نعمت آباد، ورازده، بلویج و... هستیم.

 

 

مسیر نور تا آمل از طریق جاده چمستان

 

 

 

در ادامه به معرفی کامل بعضی از این روستاهای برند می پردازیم. مانند:

 

امیرآباد

 

امیرآباد روستایی است از توابع بخش چمستان شهرستان نور در استان مازندران ایران. روستای امیرآباد در کیلومتر ۱۰ جاده آمل به چمستان قرار دارد در بر جاده اصلی و اولین روستا که بعد از آن روستاهای سعادت آباد، کچلده، میرنا، ایرکا و انگتارود قرار دارد.

 

این منطقه زیبا، از نظر نزدیکی به دریا، مرکز شهرستان آمل، راه های ارتباطی و همچنین توجه روز افزون به آن از نظر اقتصادی، امیرآباد را در موقعیت ویژه ای قرار داده است. این روستا از لحاظ موقعیت جغرافیایی، کمربندی آمل به نور آنرا به دو قسمت تقسیم کرده است. همین عوامل رشد سریع قیمت زمین و توجه به این منطقه برای ویلا سازی را فراهم کرده است. سرمایه گذاران بسیاری به امیرآباد روی آورده اند و در حال ساخت ویلا در این منطقه هستند.

 

امیرآباد با وجود اینکه از توابع نور می باشد، اما در نزدیکی شهر آمل واقع شده است. شهر آمل یکی از مهمترین شهرهای صنعتی و خدماتی استان مازندران است. لذا امیرآباد به جهت نزدیکی به این شهرِ مهم و صنعتی، جایگاه بسیار ویژه­ای یافته است. از طرفی نزدیکی بسیار زیاد امیرآباد به چمستان امکان دسترسی به مراکز بهداشتی، مراکز خدماتی و مراکز خرید در کمترین زمان ممکن را فراهم آورده است.

 

پتانسیل بالای امیرآباد نور برای تولید محصولات زراعی و نزدیکی آن به مراکز تولید و کارخانه­ های فراوری محصولات غذایی از دیگر مزایای اقتصادی این منطقه است که آن را از سایر مناطق دیگر متفاوت­ تر و متمایزتر کرده است.

 

امیرآباد

 

 

سعادت آباد

 

سعادت آباد در دل جنگل با آب و هوای خا ؛ از منطقه زیبای طبیعی به یک مجموعه شهرکی عظیم از ویلا کاخها و عمارت های 2 و 3 و 4 طبقه بدل شده است؛ منطقه سعادت آباد از توابع چمستان شهرستان نور در استان مازندران است روستایی در دهستان میان رود  می باشد.

 

آب و هوای سعادت آباد، به علت کوهستانی بودن، کمتر از شهر های ساحلی مانند نور، شرجی است و این مسئله برای افرادی که تمایلی به زندگی در مناطق مرطوب و شرجی شمال را ندارند، بسیار مهم است. برای این که بدانیم سعادت آباد کجاست و خرید ویلا در سعادت آباد نور چه محاسنی دارد، علاوه بر تاکید بر قابلیت های خود سعادت آباد، می توان به جاذبه های مناطق مجاور این منطقه زیبا نیز اشاره نمود. به طور کلی این بخش از چمستان، در سالیان گذشته بافت محلی و روستایی داشته و به مرور زمان، با توجه هرچه بیشتر سرمایه گذاران، این منطقه رشد کرده و هر کدام از روستا های این منطقه، خود به قطب های سرمایه گذاری در زمینه خرید ویلا در شمال تبدیل گشته اند. با خرید ویلا در سعادت آباد نور، می توان علاوه بر بهره­مندی از آب و هوای مطبوع شمالی، از تماشای مزارع، باغات و شالیزار های سرسبز این منطقه از کشور لذت برد. با چند ساعت رانندگی می توان خود را به مناطق جنگلی مجاور سعادت آباد نور رساند و از قدم زدن در مسیر های زیبای جنگلی این منطقه بهره برد. گونه های طبیعی از درختان و گیاهان وحشی، در کنار حیات وحش حفاظت شده در این مناطق، به خصوص در فصول بهار و پاییز، چهره ای رویایی به این منطقه می بخشد.

 

منطقه چمستان

 

آهودشت

آهودشت یک روستای زیبا در بخش چمستان در شهرستان نور می باشد که دارای تراکم جمعیت بسیار پایینی می باشد. کمی جمعیت و آب و هوای مناسب باعث شده است افراد زیادی علاقمند به خرید ویلا در آهودشت باشند. از آنجا که این روستا در بین مناطق خوش آب و هوا و توریستی مازندران قرار گرفته است به نوعی مکانی برای افراد خوش نشین و کسانی که بنا به شرایط کاری در رفت و آمد بین شهر و روستا هستند می باشد. علت نامگذاری این منطقه به نام آهودشت به دلیل وجود آهوهای بسیار در این منطقه می باشد. قرار گرفتن در حاشیه رودخانه  زارم رود و جنگل های انبوه سخو و منطقه های بکر جذابیت های دیداری زیادی برای بازدید کنندگان بوجود آورده است. وجود زمین های مناسب و باغات ارزشمند می تواند یکی از دلایلی باشد که علاقمندان به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را به انتخاب این بخش تشویق خواهد کرد. در حقیقت زندگی در منطقه آهودشت یک درمان طبیعی برای روح و جسم مردمی است که شلوغی شهرها آنها را خسته و عصبی کرده است.توجه داشته باشید که آهودشت یکی از مناطق بکر و دست نخورده مازندران می باشد که در سال های اخیر مورد توجه علاقمندان به زندگی در این مناطق قرار گرفته است و بدیهی است هنوز بخش های پایه ای و اصلی آن دارای مشکل می باشد.

 

منطقه چمستان

 

خطیب کلا

در بخش چمستان شهرستان نور و در منطقه معروف به میان رود سفلی روستایی کوچک اما زیبا و گردشگر پذیر قرار دارد که نام آن خطیب کلا است. این روستا دارای ۱۵۰نفر جمعیت و ۳۰ خانوار می باشد. شغل اصلی اهالی این روستا دامداری و کشاورزی می باشد. روستای خطیب کلا از شرق به روستای رمشی، از غرب به بلویج، از شمال به جاده اصلی چمستان و روستای جلیکان و از جنوب به ورازده سفلی منتهی می شود. وارد روستاهای ساحلی مازندران به دلیل بهره مندی از آب کافی از آبندان برخوردارند. این آببندانها به صورت دو منظوره استفاده می شوند؛ یعنی از مکان آنها برای پرورش ماهی و از آب آنها نیز برای کردن اراضی کشاورزی بهره می گیرند و از جمله دارایی های این روستا محسوب می شود. چیدن سبزی های وحشی و خودرو در میان جنگل روستا کاری است که زنان روستای خطیب کلا انجام می دهند. این سبزی های معطر که زنان روستایی از آنها در طبخ غذاهای محلی استفاده می کنند با بوی خوش خود جنگل در آستانه حیات را عطرآگین کردند. امامزاده قاسم در جوار روستای خطیب کلا از جمله اماکن متبرکه مورد اعتقاد اهالی این منطقه است این بنای قدیمی که به همت مردم و معتقدان در حال نوسازی است نشانگر اعتقاد پایدار و عشق خالص مردم این دیار به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

 

منطقه چمستان

 

سنگین ده

 

سنگین ده، روستایی از توابع بخش چمستان شهرستان نور در استان مازندران است. از تهران و از طریق جاده هراز که به سمت آمل حرکت کنید، درست ۱۰ کیلومتر مانده به آمل، وارد جاده امام زاده عبدالله شوید و بعد از ۳۰ کیلومتر رانندگی در یک مسیر جنگلی و زیبا، به روستای شگفت‌انگیز سنگینده می‌رسید.

 

سنگینده آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. نزدیکی به جنگل باعث می‌شود تا همیشه هوای تازه و مطبوع در دسترس شما باشد و خرید ویلا در سنگینده  بهترین گزینه برای فرار از شلوغی و آلودگی شهرها است. نزدیکی به تهران یکی دیگر از مزایای سنگینده چمستان است. تنها با حدود ۴ ساعت رانندگی می‌توانید به این روستای خوش آب و هوا و مطبوع برسید.

 

 

افراسیاب کلا

 

افراسیاب‌کلا، روستایی با وسعت ۲۳۰ هکتار در بخش مرکزی شهرستان نور قرار دارد؛ می‌تواند دقیقاً همان روستایی باشد که در آن به آسانی پروژه گردشگری در مزرعه را معنا کرد، پروژه‌ای که در آن هم، صنعت گردشگری رونق یابد و هم مباحث کشاورزی.

منتهی شدن به پارک جنگلی نور، یکی از بزرگترین پارک‌های جنگلی خاورمیانه، بر زیبایی این روستا افزوده است، روستایی با درختان بی‌نظیر و اراضی شالیزاری برنج، روستایی که در آن بوی زندگی می‌دهد.

 افراسیاب‌کلا روستایی از بخش مرکزی شهرستان نور است که حدود ۴ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. ۵۷۸ نفر جمعیت دارد که حدود ۱۸۷ خانوار در آن سکونت دائم دارند و حدود ۱۴۷ خانوار نیز به عنوان خانه دوم از آن استفاده می‌کنند. این روستا دارای یک مسجد به نا مسجد امام حسین (ع) که تاریخ احداث آن به سال ۱۳۱۰ برمی گردد. و امامزاده هایی به نام های امامزاده سید نصرالله و سید محمد که ارادت زیادی اهالی به آنها دارند که حتی از روستا و شهر های دیکر به زیارت این امامزاده ها می آیند. شغل اکثر مردم این روستا کشاورزی و دامداری می باشد. مقدار باغات این روستا ۵۰ هکتار و سطح زمینهای زراعی ان ۱۵۰ هکتار می باشد. وسعت تقریبی روستا به ۳۵۰ هکتار می رسد.

این روستا با توجه به گفته بزرگان روستا به دلیل وجود پهلوانی به نام افراسیاب در این روستا بوده و عده ای می گویند به دلیل آشپزخانه قوم افراسیاب در این مکان بوده است؛ به افراسیاب کلا نام گذاری شد. سابقه تاریخی این روستا به بیش از ۳۰۰ سال برمی گردد.

 روستای افراسیاب کلا از شمال به پارک جنگلی شهرستان نور، و از جنوب به روستای آرویچ کلا و هر دو رود، و از  شرق به روستای کلین خونی، و از  غرب به جنگل و روستای گندیاب متصل است.

 

 

لاویج

 

لاویج

روستای لاویج از روستاهای ییلاقی و کوهستانی مطرح بخش نور و شهرستان چمستان است که از مسیر 2 کیلومتری به سمت نور و بعد از گذر مسیری کوتاه به پارک جنگلی کشپل می‌رسیم، سپس آغوزکتی بعد تنگه و گراز را طی می‌کنیم و در نهایت به لاویج می‌رسیم. لاویج حدود 7 روستای مطرح به نام‌های ( کرچی، بهبنک، دیزیرکلا، رییس کلا، ملاکلا، خطیب کلا و کیاکلا) دارد. آب گرم لاویج در روستای ملاکلا لاویج واقع شده است، در ضمن باید بدانید که تمامی آب گرم‌های موجود به نام لاویج در منطقه ملاکلا واقع گردیده است. این آب معدنی به دلیل حجم بالای گوگرد و املاح معدنی که دارند، می‌توانند در درمان بسیاری از بیماری‌ها تاثیرگذار باشند و همین مسئله باعث شده است در سال، علاقه‌مندان و گردشگران زیادی وارد این روستا شوند.

 

 و...


اگر به دنبال خرید ویلا در چمستان هستید، برای گرفتن هر گونه مشاوره خرید یا اجاره اعم از ویلا ساحلی، ویلا جنگلی، ویلا سنددار و... می توانید به مشاوران حرفه ای و متخصص املاک طهران ویلا مراجعه نمایید. مشاوران طهران ویلا با داشتن فایل های متنوعی از ویلا دوبلکس، ویلا نیم پیلوت، ویلا فلت، ویلا اقساطی و... در منطقه چمستان، آماده خدمت رسانی به شما همراهان و سروران گرامی می باشد، تا بتوانید با توجه به شرایط خود، بهترین خرید را داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای مشاوره رایگان به بخش تماس با ما مراجعه نمایید. یا برروی دکمه مشاوره رایگان کلیک نمائید، تا سریعا با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.