شیوع یک ویروس ناشناخته به نام کووید-19  به سرعت تمامی بر کسب و کارهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و حتی سیاسی کل دنیا را به چالش کشید و به مرور تبدیل به یک بحران بزرگ برای جهان شده است که ابعاد آن حتی به درستی قابل محاسبه نیست.

تأثیر کرونا بر بازارها و بخش‌های مختلف اقتصادی متفاوت است. بازار ویلا در شمال نیز تأثیرپذیری زیادی از این بحران گرفته است. عرضه ویلا در شمال به گونه‌ای انجام می شود که نه تنها نیاز به جابه‌جایی گسترده و پرتعداد مصالح ساختمانی دارد، بلکه در زمینه ساخت و فروش آن دورکاری  امکان پذیر نیست.. سمت تقاضای بازار ویلا در شمال نیز ملزم به حضور فیزیکی متقاضی برای انتخاب و انجام فرآیندهای زمان‌بر و پرتعداد خرید است که امکان‌پذیری آن را در چنین شرایطی به سختی و با چالش زیاد انجام می شود.

 

خرید ویلا در شمال در زمان کرونا

 

چرا قیمت ویلا در پندمی کرونا جهش بالایی داشت؟

 

همانطور که گفته شد؛ در فرایند ساخت ویلا حضور فیزیکی نیروی کار اجتناب‌ناپذیر است و فاصله‌گذاری اجتماعی یا فیزیکی در هنگام کار عملاً امکان‌پذیر نیست. همچنین، به دلیل کار با مصالح و ابزارآلات متعدد و فضای کاری غیرایمن، رعایت اصول بهداشتی نیروی کار ساختمانی معنای چندانی ندارد و در نتیجه کارگران ساختمانی در صورت فعالیت، ریسک بزرگی را از لحاظ ابتلا به ویروس خواهند داشت. علاوه بر این، از آنجا که ساخت ویلا نیازمند تعداد پرشماری از نهاده‌های تولید مثل مصالح و تجهیزات ساختمانی است، تأمین آنها نیز با چالش بسیار جدی مواجه است.

زیرا در این پندمی و تعطیلات طولانی مدت در قرنیطنه های یک ماهه بسیاری از این نهادها خود با توقف یا کاهش تولید همراه شده‌اند و حتی اگر تولید هم شوند حمل و نقل آنها با مشکل و قطعاً هزینه بالاتری همراه است. این شرایط به مراتب برای کالاهای وارداتی و تجهیزاتی که تا قبل از این از خارج وارد می‌شده سخت‌تر نیز خواهد بود. بنابراین عرضه واحدهای نوساز و ساخت‌وساز ویلا نیز با شوک قابل توجهی مواجه شده است که تکمیل ویلا های  نیمه‌کاره و شروع پروژه‌های جدید را با چالش مواجه می‌کند.

 

خرید ویلا در شمال در زمان کرونا

 

قیمت ویلا تا پایان سال 1400 چگونه است؟

 

اغلب کارشناسان ویلا و زمین در شمال معتقدند بازار ظرفیت جهش قیمت را در سال جاری ندارد. قیمت مصالح ساختمانی با رشد حدود ۱۰۰ درصد نسبت به اوایل سال گذشته مواجه شده و بنا به گفته نمایندگان مجلس، بازار سیمان به حال خود رها شده است اما نهاده های ساختمانی معمولا در فراز و فرودهای بازار ویلا عامل مهمی محسوب نمی شود.

آنچه که باعث صعود و رکود در این بازار می شود؛ اثرگذاری بازارهای موازی و نوسانات اقتصاد کلان است که در ماههای اخیر با ثبات قیمت در بازارهای رقیب بخش ویلا مانند طلا، ارز و بورس و ... مواجه بوده ایم.

اما همچنان تقاضا برای سرمایه گذاری با خرید ویلا در شمال، بیشتر از قبل انجام می شود. زیرا قدرت خرید مردم و سرمایه گذاری در بازار مسکن شهرهای بزرگی چون تهران، اصفهان و.. عملا امکان پذیر نیست. برای مثال شخصی با 2 میلیارد تومان در تهران شاید بتواند در جنوب شهر و در منطقه ای دور یک واحد 80 متری با امکانات محدود خریداری کند. اما با این پول می تواند در مناطق شمالی مانند چمستان، نور یا محمودآباد و یا در روستاهای آمل ویلایی دوبلکس نما مدرن و لاکچری داخل شهرک یا مستقل با حداقل بنای 200 متر خریداری نماید!

 

 خرید ویلا در شمال در زمان کرونا

 

خرید ویلا در شمال در اوضاع کرونا:

 

از سال 98 که کشورمان درگیر این ویروس شده، در دوره های مختلف و در شرایط های اوج گیری کرونا قرنطینه و تعطیلات و یک سری محدودیت تردد در شهرهای قرمز اعلام کرده است. به غیر از زمان خایی که از طرف وزارت بهداشت محدودیت ایجاد شده می توانید برای بازدید و خرید ویلا در مازندران، سفر کنید و معامله تان را انجام دهید.

قبل از هر چیزی یادآوری کنیم که این ویروس به راحتی گسترش می یابد و به راحتی می تواند افراد رو درگیر کند. به خاطر همین موضوع بسیار تاکید شده تا برای حفظ سلامتی تا جایی که امکان داره در مراکز عمومی و سطح شهر رفت و آمد نکنید و از تجمع خودداری کنید. درباره استفاده از ماسک و دستکش حتما زیاد از شبکه های مختلف شنیدید ما هم به گفته های بقیه اکتفا می کنیم و فقط یادآور این نکته می شیم که حتما این توصیه های گفته شده رو جدی بگیرید.

همچنین برای اینکه زمان زیادی رو بیرون خونه نباشید، شروع کنید و سایت های درج آگهی املاک رو بررسی کنید. با این کار هم در وقتتون صرفه جویی می کنید و هم آگهی های باکیفیت می بینید.  

می توانید برای اینکار به سایت طهران ویلا، مراجعه نمائید.

شما حتی اگر حوصله سرچ و یا وقت کافی برای جست و جو ندارید، در صفحه مشاورین املاک سایت طهران ویلا می تونید به سرعت با مشاوران مورد اعتماد ما تماس بر قرار کنید. قطعا متخصصان حرفه ای ما در اولین فرصت فایل های مناسبی طبق شرایط و خواسته هایتان برای شما پیدا می کنند.

 

سعی کنید قبل از قرار گذاشتن برای بازدید از ملک، اول عکس های ویلا را با دقت ببینید. اگر طبق سلیقه و خواسته ی شما بود بعد اقدام به قرار حضوری و بازدید کنید. فراموش نکنید که، با توجه به وضعیت الان جامعه در شرایط خاصی قرار دارید و باید رفت و آمد های حضوری رو به حداقل برسونید. بعد از قرار گذاشتن نیازی نیست که همه ی اعضای خانواده به بازدید از خونه برید! بهتره این کار رو به افراد باتجربه در خانواده بسپارید و از اون ها خواهش کنید تا از نقاط مختلف خونه مجدد عکاسی کنند تا به خوبی بتونید همه جارو ببینید. همچنین با کمک تکنولوژی به راحتی می تونید تماس تصویری هم برقرار کنید و شما هم همزمان با اعضای خانواده از خونه به صورت مجازی بازدید کنید.

در زمان بازدید باید، کلید پریزها، شیرآلات و ... به درستی بررسی شود و از سالم بودن اون ها اطمینان پیدا کرد. اما قبل از بررسی کردن اون ها حتما از دستکش و مایع ضد عفونی کننده استفاده کنید. و از تماس دست به صورت مستقیم بر روی شیرآلات خودداری کنید.

 

 خرید ویلا در شمال در زمان کرونا