اگر بعد از خرید ویلا در شمال تصمیم گرفته اید خودتان به فضای سبز آن رسیدگی و طبق سلیقه خود در آورید، ادامه مطلب کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. قدم اول برای طراحی فضای سبز ویلا، انتخاب و کاشت گیاهانی است که با یکدیگر هماهنگی و همخوانی دارند، و همچنین متناسب با فضای مورد نظر شما هستند. استفاده از گیاهان باعث می شود؛ تا فضای خارجی ویلا و یا خانه شما بسیار زیبا تر از چیزی که هست به نظر برسد. و همچنین جذابیت این فضا را چند برابر می ‌کند. در نتیجه توصیه می ‌کنیم که برای به وجود آوردن یک فضای دلنشین، آرامش بخش و رؤیایی از گیاهان همیشه سر سبز در محوطه ویلای خود استفاده کنید.

مناطق شمالی ایران به دلیل نزدیکی به دریا و بارش فراوان دارای خاک حاصل‌خیز و آب و هوای معتدل و مرطوب است که این شرایط سبب به وجود آمدن جنگل‌های فراوان با پوشش گیاهی بسیار متنوع شده؛ به طوری که حدود ۳۰۰ گونه گیاهی در این مناطق شناسایی شده است. وجود گونه‌های خاص گیاهی در شمال ایران سبب شده که روز به روز به متقاضیان خرید ویلا و زمین در شمال، افزوده شود و نواحی شمالی به یکی از قطب‌های گردشگری و مهاجر پذیر تبدیل شود.

 

گل و گیاه  مناسب حیاط ویلا در شمال

 

انواع  گل و درختی که می توان در حیاط ویلا شمال کاشت:

 

درختانی با رشد سریع

اقاقیا، چنار، زیتون، درخت سرو نقره‌ای، درخت عرعر، درخت توت آمریکایی، کاج و برخی گونه‌های دیگر

 

درختان میوه ده

انواع مرکبات مانند: پرتقال، انواع نارنگی، خرمالو، شلیل، هلو، کیوی، گلابی، گیلاس، آلبالو، سیب، به، انواع آلوچه و...

 

درختان همیشه سبز

زرشک زینتی، آیلکس، شمشاد معمولی، میخک هندی، سه رنگ، کاملیا، آکوبا، پیراکانتا و...

 

درختان بومی شمال

درخت انجیلی، فندق، توسکا، شاه بلوط، بید، اکالیپتوس، سوسن چلچراغ، زنبق ایرانی، گل نکونسار، سرخدار، آزاد و..

 

درختچه ها و گیاهان بوته ای

زرشک وحشی،گیاه ماهونیا، شمشاد، گیاه شمعدانی، گیاه طاووسی، انواع رز معمولی و مینیاتوری، علف نقره‌ای، درخت به ژاپنی، گیاه شیرخشت، گیاه پیراکانتا، گوجه گل، گل ناز، گیاه دوتسیا، گیاه هورتانسیا، گیاه آقطی، گیاه لاجستروم، گل یاس هلندی و خوشه‌ای، گل یاسمن، گل خرزهره، گیاه لاوندر، رزماری و…

 

گل های مناسب بالکن و تراس های ویلا در شمل

انواع گونه های بگونیا، پیچ تلگرافی، رز پاکوتاه، حنا، تورنیا، یوکای باغچه، گل کاغذی، شمعدانی، گل یخ، گل نیلوفر و...

 

گل های داخل ویلا

فیکوس، نخل ققنوس، آزالیا، بنجامین فیکوس، ژربرا جامزونی، برگ انجیری، پتوس، دراسنا، شفلرا، قاشقی، پیله آ و..

 

 گل و گیاه  مناسب حیاط ویلا در شمال

 

انتخاب هر یک از این گیاهان و درختان در درجه اول به متراژ حیاط ویلایتان و سلیقه خودتان بستگی دارد.

به طور مثال افرادی هستند که می خواهند در حیاط ویلایشان فقط از گل ها و درختان زینتی استفاده کنند! یا برخی دیگر در نظر دارند با فراهم آوردن بستر کشت مناسب برای کاشت درختان میوه ده، در هر فصل میوه های ارگانیک از حیاط ویلای شخصی خود به ثمر آورند.

پیشنهاد مشاوران املاک طهران ویلا این است که هر دو نوع گیاهان در حیاط ویلایتان پرورش دهید.

در گوشه کنار های ویلا درخت شلیل و هلو را که در فصل بهار شکوفه های صورتی بسیار زیبا می دهد و در اواسط اردیبهشت شما چند کیلو شلیل و هلوی ارگانیک ثمره ی باغ خود را میل خواهید کرد.

و در سمت دیگر درخت پرتغال و نارنگی و خرمالو که هم در فصل پاییز میوه های بهشتی خود را ثمر می دهد، هم به جهت همیشه سبز بودن برگ های آن جلوه ی زیبایی به ویلایتان می دهد. همچنین درختان پرتقال، نارنگی، نارنج دارای شکوفه های سفید رنگ هستند که زنان کدبانوی مازندرانی از آن برای درست کردن مربا و با خشک کردن آن ی چایی خوشرنگ درست می کنند.

شما با خاک حاصل خیز مازندران می توانید بیشترین بهره و استفاده را از آن ببرید و یک سبک زندگی کاملا ارگانیک برای خودتان به ارمغان بیاورید.

 

گل و گیاه  مناسب حیاط ویلا در شمال

 

یکی از درختانی که بیشترین استفاده در حیاط سازی ویلا شمال به کار می رود، کاج می باشد. کاج لاوسون که برای پوشش دیوارها و یا حریم ویلا شهرکی از آن استفاده می‌شود. love به معنی عشق و دوست داشتن و sun به معنی آفتاب است، لاوسون به گیاهی که عاشق خورشید است اطلاق می‌گردد و این گیاه باید در جاهایی که نور خورشید مستقیم می‌تابد کاشته شود، در مناطق سایه و بدون آفتاب دچار بیماری و قارچ زدگی شده و از ادامه زندگی و رشد باز می‌ماند و از بین می‌رود.

کاج تک، کاجی که در محوطه و در وسط دایره‌ای که از قبل برای حیاط ویلا مد نظر بوده به صورت تکی کاشته می‌شود. آبیس، نوئل سبز و نوئل آبی و یا تلفیقی از هر دو که از لحاظ قیمتی نیز گران هستند را می‌توان در وسط دایره حیاط کاشت و این برای زیبایی بیشتر محوطه ویلاست.

در ضمن توتیای آمریکائی نوعی از کاج که در محوطه ویلاهای شمال مورد استفاده قرار می‌گیرد، رشد آن نسبت به کاج لاوسون کمتر است اما همان زیبایی و کاربرد کاج لاوسون را برای پوشش دیوارهای محوطه و حیاط ویلا را دارد.

 

 گل و گیاه  مناسب حیاط ویلا در شمال